Żaden pomysł i przełomowa technologia nie odniosą sukcesu rynkowego, jeśli nie stoi za nimi zespół pasjonatów, gotowy zaangażować się w budowanie wartości swego przedsięwzięcia.
Szukamy wybitnych jednostek, które swoim spojrzeniem na technologię i innowację zachwycą i zainspirują a jednocześnie mają umiejętność realnego podejścia do codziennej pracy projektowej, która nie zawsze przypomina filmowe success-story. Pomysłodawcy powinni dogłębnie znać obszar oraz specyfikę problemu, który rozwiązują oraz posiadać doświadczenie adekwatne do stojących wyzwań.
Nasz Fundusz ma na celu wspieranie inicjatyw, pomysłów, usług i produktów, które mogą zburzyć status quo w swojej branży, segmencie rynku lub maja potencjał stworzenia zupełnie nowego rynku, popytu na zupełnie nową usługę lub produkt.
Słowo klucz to innowacyjność. Tę rozumiemy wielopoziomowo: intersujące będą dla nas nowe modele sprzedaży, nowe modele wytwarzania produktów czy świadczenia usług już dostępnych, wykorzystanie nowych technologii oraz unikalne i nowe produkty lub usługi. Interesują nas projekty skierowane zarówno do sektora B2B jak i B2C.
Niezwykle istotne w naszych poszukiwaniach jest również to, by projekt miał potencjał zdobycia globalnego rynku, był skalowalny i posiadał potencjał do względnie szybkiej komercjalizacji.
W szczególności szukamy innowacyjnych projektów w obszarach:
Szukamy projektów, których komercjalizację można przeprowadzić stosując model biznesowy Software, Data, Hardware lub Infrastructure as a service.
Jeśli Twój pomysł wpisuję się w powyższe obszary, nie zwlekaj,
przygotuj pitchdeck i zgłoś do nas swój projekt.
Współpraca z naszym Funduszem nie ogranicza się do zawiązania spółki celowej i inwestycji kapitałowej. Przez cały okres inkubacji i rozwoju projektu jesteśmy po to, by wspierać pomysłodawców w całym procesie zarówno na poziomie strategicznym jak i operacyjnym.
Naszym wspólnym celem, oprócz stworzenia produktu lub usługi jest maksymalizacja wartości spółki, znalezienie kolejnego inwestora, maksymalizacja ROI. Stąd tez w każdej fazie rozwoju projektu oferujemy nasze know-how i zasoby operacyjne, by zespół pomysłodawców mógł skupić się na rozwoju prac B+R, stworzeniu docelowego produktu lub usługi i jego komercjalizacji.
Na etapie inkubacji pomysłu i doprowadzaniu go do fazy Proof of Concept wraz z partnerami służymy wiedzą naukową biznesową i techniczną. Wspólnie z pomysłodawcami pracujemy nad modelem biznesowym, finalnym kształtem produktu, tak by można było stworzyć funkcjonalny prototyp (MVP). Cały proces jest przeprowadzony przez nasz Fundusz zgodnie z metodologią Design Thinking.
W fazie funkcjonowania spółki celowej i komercjalizacji produktu lub usługi, oprócz wsparcia strategicznego i doradztwa w zakresie finansów czy szukania rynków zbytu, dajemy pomysłodawcom dostęp do wspólnej bazy wiedzy i usług, w szczególności do:
Wspieramy firmy portfelowe w obszarach, które dziś stanowią największe problemy startupów. Centralizacja wsparcia w zakresie sprzedaży oraz HR ma na celu zwiększenie szans na rynkowy sukces spółek.
Wszystkie zgłoszone projekty będą poddane dogłębnej analizie.
W jej wyniku Fundusz może podjąć decyzję o dalszej współpracy lub jej braku.
Proces inwestycyjny składa się z następujących etapów:
Krok 1: Przesłanie teasera projektu
Otrzymujemy od pomysłodawcy wstępny opis projektu. Może to zrobić np. wysyłając go przez formularz zgłoszeniowy na stronie.
Krok 2: Konsultacja wewnętrzna i inicjacja kontaktu
Po wstępnej analizie teasera, w przypadku pozytywnej oceny projektu, zainicjujemy oficjalny kontakt.
Krok 1: Praca z Pomysłodawcą
Pomysłodawca wypełnia Formularz Projektu. W razie potrzeby pracownicy Funduszu pomogą w jego uzupełnieniu. Następnie Formularz wraz z rekomendacją przekazywany jest do Rady Inwestycyjnej.
Krok 2: Konsultacja wewnętrzna
Dyrektor Inwestycyjny przedstawia szczegóły projektu i rekomendację dla Rady Inwestycyjnej. Jeśli projekt pomyślnie przejdzie ten proces, Fundusz podejmie dalsze działania w celu sformalizowania współpracy.
Krok 3: Term Sheet
Dyrektor Inwestycyjny przedstawia pomysłodawcy Term Sheet i doprowadza do jego podpisania.
Krok 1: Praca z pomysłodawcą
Na tym etapie wspólnie prowadzimy prace przygotowujące projekt do prezentacji przed Komitetem Inwestycyjnym.
Krok 2: Praca analityczna
Na tym etapie wykonujemy m.in. analizę rynku, opracowujemy model finansowy, dokonujemy analizy prawnej i branżowej. Na zakończenie procesu powstaje raportu podsumowujący dla Komitetu Inwestycyjnego.
Krok 1: Spotkanie Rady Inwestycyjnej, podczas którego pomysłodawca przeprowadza pitching projektu
Krok 2: Omówienie projektu, wyników PoP i ustalenie informacji do uzupełnienia
Krok 3: Uzupełnienie informacji
Krok 4: Rada Inwestycyjna podejmuje decyzję o wejściu Funduszu w projekt lub jego odrzuceniu
Krok 1: Przesłanie do członków Komitetu Inwestycyjnego dokumentów aplikacyjnych
Krok 2: Spotkanie Komitetu Inwestycyjnego i przedstawienie raportu podsumowującego etap analiz, przedstawienie decyzji Komitetu o warunkach przyznania grantu
Krok 1: Złożenie ostatecznego Biznes Planu
Krok 2: Przygotowanie i podpisanie Term Sheet
Krok 3: Przygotowanie i podpisanie Umowy Inwestycyjnej
Krok 4: Podpisanie umowy Grantowej
Krok 5: Wdrożenie systemu nadzoru właścicielskiego